41. Are there limits on the amount a candidate can spend? - Jamaica

Country: 
Jamaica
Question: 
41. Are there limits on the amount a candidate can spend?
Answer: 
Yes
Comments: 

BLANK

Source: 

Source: Article 52BI, Representation of the People (Amendment) Act, 2016