39. Are there limits on the amount a political party can spend? - Bangladesh

Country: 
Bangladesh
Question: 
39. Are there limits on the amount a political party can spend?
Answer: 
Yes
Comments: 

BLANK

Source: 

Source: Art. 44CC, Representation of the People Order, 1972.